Loading...
Haber Galerisi
Hınıs İlçesinde Süt Sığırcılığı Eğitimi Tamamlandı 28 Mart 2019 | 11:15

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) Teknik Destek Programı kapsamında Hınıs Meslek Yüksekokulu tarafından hazırlanan “Hınıs İlçesinde Süt Sığırcılığı Eğitimi” isimli projede başarılı olan kursiyerler için sertifika töreni düzenlendi.

Toplantı öncesinde, Genel Sekreter Prof. Dr. Osman Demirdöğen, Program Yönetimi Birimi Başkanı ve Ajans uzmanları Hınıs Kaymakamı Bülent Ay’ı makamında ziyaret etti. İlçede yürütülen çalışmalar ve Ajans faaliyetlerinin konuşulduğu ziyarette, Hınıs ilçesinde yapılabilecek olan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Hınıs Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen törene, Hınıs Kaymakamı Bülent Ay, Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sezai Ercişli, Ajans Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Demirdöğen, Atatürk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Akif Yörük ve Hınıs Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Serkan Yıldırım katıldı.

Sertifika töreninde söz alan Genel Sekreter Prof. Dr. Osman Demirdöğen, KUDAKA’nın Hınıs ilçesinde yapmış olduğu projeler hakkında bilgiler verdi. İlçede gerçekleştirilen çalışmaları diğer kamu kurum ve kuruluşları gibi Ajansın da tüm imkânlarını seferber ederek desteklediğini ifade eden Demirdöğen, bundan sonra da yapılacak olan çalışmalara azami katkılarını sunacaklarını, Atatürk Üniversitesi ile birlikte ilçede gerçekleştirilecek olan tarımsal projeler başta olmak üzere halen desteklenmekte olan turizm projesinin de devam ettiği söyledi.

Proje kapsamında, 110 erkek ve 46 kadın yetiştiricinin katıldığı “süt sığırcılığı” eğitimleri, Atatürk Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden Prof. Dr. Mustafa Sinan Aktaş, Doktor Öğretim Üyesi Nergis Ulaş, Ziraat Fakültesi’nden Prof. Dr. Recep Aydın, Hınıs Meslek Yüksek Okulu’ndan Doktor Öğretim Üyesi Olcay Güler ve Doktor Öğretim Üyesi Mehmet Yüksel tarafından verildi.